Csontpótlás, sinuslift
Előfordulhat, hogy a fogbeültetés területén nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű vagy minőségű csontállomány. Ebben az esetben az implantátum beültetése előtt mindenképpen csontpótló beavatkozásra van szükség.
A csonthiány kialakulásának több oka is lehet. Okozhatja fogágybetegség, régi foghiány esetén az idő múlásával meginduló szövetpusztulás, ciszta eltávolítása, vagy bármilyen más okból bekövetkezett csontkárosodás.
A csonthiány mértékétől függően csontpótlásra többféle módszer alkalmazunk. Minden esetben igyekszünk a paciens saját csontállományából vett szövetekkel megoldania problémát.
Kisebb csonthiány pótlása az implantátum beültetésével egyidőben történik, jelentősebb csonthiány pótlása a fogbeültetés előtt minimum 6 hónappal. A gyógyulási időszak alatt a beavatkozás helyét membránnal fedjük be.
Sinuslift
Az arcüreg legalsó síkja és a foggyökerek csúcsa között általában néhány milliméternyi vagy kevesebb csontállomány található. Az őrlőfogak eltávolítása után a csont vastagsága csökkenni kezd, helyére újonnan kialakuló nyálkahártya kerül. Egy idő után még a legkisebb implantátum beültetéséhez sem marad elegendő csontszövet.
|
|
|
|
Az eredeti csont-
állomány közvetlenül
a foghúzás után |
A megfogyatkozott
csontállomány helyére
betüremkedik
a nyálkahártya
|
A nyálkahártya meg-
emelése után kerül az
üregbe az „új” csont-
szövet vagy a csont-
pótló anyag |
A csontpótló műtét
után már beültethető
az implantátum |
A sinuslift egy olyan, speciálisan ezen a területen alkalmazott eljárás, amelynek során az arcüreget belül kibélelő nyálkahártyát megemeljük, és a keletkezett rést a pacien saját csontjával vagy csontpótló anyaggal töltjük ki.
Amennyiben az eredeti csontvastagság eléri a 3-4 mm-t, a műtét elvégezhető az implantációval egy időben. Ellenkező esetben a fogbeültetés csak legalább 6 hónapnyi gyógyulási idő után lehetséges.
Csontpótlás saját csonttal
Az implantátumok helyének kialakításához használt fúrók - speciális felületi kiképzésüknek köszönhetően - összegyűjtik a furat elkészítésekor keletkező csontforgácsot, így az visszaépül a szervezetbe.
Csontforgácsot olyan területekről is tudunk gyűjteni, amelybe nem helyezünk be implantátumot. Kisebb csonthiány esetében ez a felső állcsont leghátsó része.
Jelentősebb csonthiány esetén az alsó állcsont hátsó részéről veszünk ki egy nagyobb csontblokkot, amelyet speciális csavarral rögzítünk a csonthiányos területre.
A csontforgács és a csontblokk begyűjtéséhez szükséges műtéti beavatkozás piezoelektromos ultrahang generátorral történik. Ez a készülék lehetővé teszi a tökéletesen tiszta és pontos vágást, ami megkönnyíti a sebgyógyulást.
Csontpótló granulátum használata
A csontpótlás történhet szintetikus granulátummal is. A klinikánkon használt Bio-Oss csontpótló anyag fokozatosan beépül a csontszövetekbe. A szervezet anyagcseréje idővel lebontja, helyet adva az újonnan képződött szöveteknek. Az így megerősödött csontállományba már beültethető az implantátum.
⇒ Fogbeültetés, implantáció
⇒ Implantátumok
⇒ Garancia az implantátumokra
⇒ Implantáció előtt és után
⇒ Árlista
⇒ Bejelentkezés